Uit de raad | Een goede wissel voor Wageningen
Op 9 juli staan er veel grote onderwerpen op de agenda. Plannen voor een parkeergarage op de Gevangentoren, bijvoorbeeld. Die zorgt ervoor dat op andere plekken meer ruimte voor groen komt. Wel jammer als de bewaakte fietsenstalling ook hier komt, in plaats van op het Beuningplein, zeker als je met boodschappen van de markt komt.
Een ander onderwerp is het bouwen voor senioren. Het college wil de minimumgrootte voor geclusterde appartementen bij nieuwbouw verkleinen, zodat het voor projectontwikkelaars interessanter wordt. Maar we bouwen niet voor ontwikkelaars, maar voor de ouderen en de doorstroming. Dus goed dat het college voor ouderen wil bouwen, maar dan wel de appartementen die zij ook willen kopen en huren.
Het gaat dan ook over de financiën van de gemeente. We kijken terug op vorig jaar, waarbij veel geld is overgebleven. Vooral doordat het Rijk met eenmalige stortingen kwam. Maar we kijken ook vooruit. Dat is helaas minder vrolijk, want in 2028 komt de gemeente jaarlijks 5,5 miljoen euro tekort.
Op deze en andere onderwerpen wil de ChristenUnie dus graag nog wat bijsturen. Ik denk niet dat we om 22.00 uur klaar zijn, maar ik hoop dat u thuis naar Nederland-Duitsland kijkt (in plaats van Frankrijk-Marokko). Waar met een goede wissel in de 60e minuut op tijd wordt bijgestuurd.
Peter de Haan