Uit de raad | Verhuizen doet verhuizen
Anderen zullen hier mogelijk iets schrijven over vakanties, of reces of de situatie in de wereld. Ik ga het hebben over verhuizen. Dat is namelijk hoe wij onze vakantie/reces hebben besteed.
Ik zocht wat definities op. “Verkassen, van woning verplaatsen.” Hoe ik ook zocht, nergens stond er het woord ‘stressvol’ bij. Behalve, na goed zoeken, bij de hond en de kat. Die zouden de verhuizing als stressvol kunnen ervaren.
Nou, ook mensen vinden verhuizen stressvol. Het vinden van het huis. En dan keuzestress over verfkleuren, inpakken en wegdoen. Waarna op de dag van de verhuizing 15 vrienden alle ingepakte dozen verplaatsen van a naar b. Als iedereen dan is vertrokken sta je in een soort van magazijn omringd door dozen, die langzaam aan een weg moeten vinden naar de kasten. Daarna kun je dan na een paar stressvolle weken weer verder met je leven. Ik had me eigenlijk niet meer zo gerealiseerd hoeveel werk, emotie en stress een verhuizing opleverde.
In ons verkiezingsprogramma pleiten we er voor om eengezinswoningen voor jonge mensen vrij te maken en als ‘ouderen’ in een appartement te trekken of kleiner te gaan wonen. Ik heb de stap nu genomen, maar realiseer me heel goed dat ik daarmee in een bevoorrechte positie verkeer. Ik kan nog zelf de keuze maken.
De verhuiscoach gaat ook weer het verkiezingsprogramma in, zodat meer ‘ouderen’ de stap durven en kunnen maken en er ruimte komt voor jonge gezinnen.